Власник Polichano cafе сплатить 223 тис. гривень компенсації за нелегальне використання музики

Господарський суд Миколаївської області виніс рішення про стягнення 223 380 гривень штрафу з кафе Polichano cafе. В закладі, що розташований за адресою м.Миколаїв, проспект Центральний, буд. 70/3 музика використовувалася нелегально, тобто без отримання ліцензії та без сплати роялті.

Судовий позов до ФОП Капінус Катерина Сергіївна, що здійснює господарську діяльність у приміщенні «Polichano cafе» було подано Організацією Колективного Управління Авторськими та Суміжними Правами (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна».

Представником ОКУАСП було проведено фіксацію використання музики у «Polichano cafе», зокрема було зафіксовано використання пісні «Maniac» у виконанні Marwie.

Під час судових засідань представники відповідача не змогли надати доказів отримання ліцензії, що надає право на публічне виконання музики й зафіксованого твору зокрема, та підтвердження сплати роялті. На підставі цього суд виніс рішення про задоволення позову й стягнення грошової компенсації у розмірі 223 380 грн з ФОП Капінус Катерини Сергіївни.

Текст рішення господарського суду Миколаївської області опубліковано у єдиному державному реєстрі судових рішень:
www.reyestr.court.gov.ua/Review/80632084.

Незважаючи на чималі суми штрафів, музика у багатьох в кафе, ресторанах і піцеріях Миколаєва все ще використовується нелегально. Тому юристи ОКУАСП готують нові позови про стягнення компенсацій за порушення норм закону України «Про авторське право і суміжні права».