Кафе «Віконт BURGER» у Мукачево сплатить 242 тисячі гривень штрафу за нелегальне використання музики

Господарський суд Закарпатської області задовольнив позов про стягнення 242 046 гривень компенсації за порушення майнових авторських прав у мукачівському кафе «Віконт BURGER».

Позов до суду було подано Організацією колективного управління авторськими та суміжними правами (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах приватного підприємства «Світова музика».

Підставою для подання позову стало проведення контрольного прослуховування у приміщенні кафе в липні 2016 року. Тоді представником ОКУАСП було зафіксовано використання у закладі пісень «Papi» у виконанні Дженніфер Лопес, «If It Ain’t Love» у виконанні Джейсона Деруло та «Can’t Remember To Forget You» у виконанні Шакіри та Ріанни.

В ході розгляду справи відповідач, ФОП Керча Алла Іванівна, що здійснює господарську діяльність у кафе «Віконт BURGER» (м. Мукачево, вул. Возз`єднання, буд. 5), не надав доказів правомірності використання зафіксованих музичних творів. Тому суд констатував, що використання музичних творів відповідачем у власній господарській діяльності відбулося без дозволу відповідного правовласника та без сплати авторської винагороди.

Cуд задовольнив вимогу позивача стягнути компенсацію у розмірі 42 мінімальні заробітні плати (80 682 грн.) за кожне порушення, загалом -242 046 грн. При цьому в матеріалах справи зазначається, що коефіцієнт 42, застосований позивачем, знаходиться в нижній частині шкали допустимої компенсації (від 10 до 50 000 мінімальних заробітних плат, пункт «г» частини другої статті 52 Закону України «Про авторське право і суміжні права»).

Повний текст рішення господарського суду Закарпатської області у справі № 907/291/19 опубліковано у єдиному державному реєстрі судових рішень: reyestr.court.gov.ua/Review/83698302.