Українська ліга авторських і суміжних прав (УЛАСП)  – організація колективного управління, діяльністю якої є надання дозволів на виконання музичних творів у закладах громадського харчування, торгівлі, обслуговування, розваг, тощо; збір і  розподіл між правовласниками передбаченої законодавством України винагороди за використання музичних творів. Статус організації колективного управління підтверджено Свідоцтвом № 19/2011 від 24 січня 2011 року, виданим Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.

Також УЛАСП управляє правами авторів на колективній основі. Відповідно до угод, укладених з авторами та іншими правовласниками, УЛАСП управляє каталогами провідних українських та глобальних музичних компаній. Таким чином, клієнти УЛАСП  – користувачі музичного контенту, отримують легальний доступ до найбільшого в Україні каталогу музичних творів, що налічує тисячі виконавців та мільйони  треків різних стилів – від класики до гарячих хітів.

З повним переліком Правовласників, що передали права в управління УЛАСП можна ознайомитися в розділі Правовласники.

Судова практика

УЛАСП захищає інтереси Правовласників та Користувачів у судах. Наш досвід свідчить про те, що у переважній більшості випадків суд ухвалює рішення на користь власників музичного контенту і стягує чималі грошові компенсації з користувачів, що використовують музику нелегально.

Користувачі, що уклали угоду з УЛАСП, отримують постійну і безкоштовну правову підтримку з питань авторського права і суміжних прав. Угода з УЛАСП є гарантією легальності використання музики і відсутності претензій з боку правовласників, контролюючих та правоохоронних органів. Тим не менш, ми гарантуємо усім нашим партнерам – користувачам музичного контенту, що будь-які претензії третіх осіб щодо використання ними музичних творів будуть врегульовані УЛАСП самостійно, в тому числі в рамках судових процедур.

Система розподілення роялті

Розподілення зібраних коштів проводиться один раз на квартал, суми виплаченої авторської винагороди публікуються на офіційному сайті та Фейсбук сторінці УЛАСП. За час існування УЛАСП виплатила правовласникам понад 40 000 000 гривень роялті.

Розрахування сум виплат здійснюється на підставі звітів користувачів музичного контенту. Отримані дані обробляються за допомогою автоматизованої системи розподілу роялті, що дозволяє швидко і точно обробити величезні обсяги інформації, що надходять від правовласників і користувачів, та вчасно і акуратно здійснити розподіл і виплату зібраної винагороди.

Неприбуткова організація

УЛАСП є неприбутковою організацією. Усі зібрані кошти, за винятком сум на відшкодування витрат на збір і розподіл винагороди, виплачуються безпосередньо творцям музики – авторам, виконавцям, виробникам фонограм та іншим суб’єктам авторського права і суміжних прав.