Українська ліга авторських та суміжних прав (УЛАСП) – організація колективного управління, що створена з метою управління майновими авторськими та суміжними правами на колективних засадах. УЛАСП діє у сфері публічного виконання, відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Діяльність організації полягає у наданні суб’єктам господарської діяльності дозволів на використання музичного контенту способом публічного виконання, а також збір, розподіл та виплата роялті правовласникам.

Дозволи (ліцензії) легалізують використання музичних творів у закладах  громадського харчування, торгівлі, обслуговування, розваг, тощо – тобто в будь-якому приміщенні, відкритому для відвідування споживачів, де ведеться бізнес і лунає музика.

Підстави діяльності УЛАСП

УЛАСП діє на підставі угод з широким колом глобальних та вітчизняних правовласників (авторів, виконавців та виробників фонограм). Статус організації підтверджено Свідоцтвом організації колективного управління № 19/2011, виданим 24 січня 2011 року.

Мета УЛАСП

 У своїй роботі організація керується насупними принципами:

  • ефективність та високий рівень сервісу
  • відкритість та підконтрольність правовласникам
  • оперативність та конструктивність.

Наша мета – надавати клієнтам доступ до необмеженого каталогу іноземної та вітчизняної музики, який дозволяє сформувати плейлист, що задовольняє потреби кожного бізнесу, та надавати гарантії легальності використання обраного музичного контенту. Також для нас є принциповими вчасність і прозорість розподілення і виплати роялті правовласникам. Суми винагороди, сплачені користувачами музичного контенту, розподіляються на підставі звітів користувачів музичного контенту. Виплата розподілених сум роялті здійснюється один раз на квартал. Суми виплаченої авторської винагороди публікуються на офіційному сайті та Фейсбук сторінці УЛАСП.