УЛАСП визначено як єдину організацію що видає легальні дозволи на використання музики в Україні

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) № 912 від 29.05.2019 року ГС «Українська ліга авторських та суміжних прав» було акредитовано для розширеного колективного управління суміжними правами.

Що це означає для користувачів

1. Тепер тільки УЛАСП має право видавати дозволи на використання фонограм та зафіксованих у них виконань. Решта організації позбавлені такого права.

2. Договір з УЛАСП надає право використовувати будь-які фонограми і зафіксовані в них виконання без обмежень.

3. УЛАСП, як акредитована ОКУ, має право звертатися до суду для захисту прав необмеженого кола правовласників, незалежно від того чи передавали ці правовласники йому права в управління.

4. Договори, укладені користувачами (для закладів торгівлі та послуг) з іншими ОКУ повинні бути розірвані або переоформлені.

Чому було обрано УЛАСП?

Вибір УЛАСП був обумовлений тим, що його підтримують всі найбільші правовласники, він має кілька десятків договорів з іноземними організаціями колективного управління і підтримку Міжнародної федерації виробників фонограм – IFPI. За оцінкою IFPI, яка представляє інтереси 1300 звукозаписних компаній в 59 країнах, статут УЛАСП відповідає кодексу поведінки компанії по ліцензуванню музики, який застосовує IFPI, і включає передові практики управління і прозорого ведення операційної діяльності.

До чого призведуть зміни в колективному управлінні в Україні

Українська музика отримає новий стимул для розвитку завдяки збільшенню зібраних і розподілених коштів для українських виконавців.