УЛАСП виграла перший суд за позовом про порушення майнових суміжних прав

Суд задовольнив позов Приватної організації «Українська ліга авторських і суміжних прав» (далі – ПО УЛАСП) у справі про виплату компенсації за порушення майнових суміжних прав.

11 квітня Львівський апеляційний господарський суд виніс Постанову у справі №926/3154/17, якою зобов’язав ТОВ «Мадагаскар-Сервіс» сплатити 32 000 грн. компенсації за порушення суміжних прав (права виконавців та виробників фонограм), а саме використання без належного дозволу музичного твору «Знаешь» (виконавець OLEYNIK) в кафе «Час поїсти», що належить ТОВ «Мадагаскар-Сервіс».

Це рішення є знаковим у судовій практиці УЛАСП, тому що наша організація розпочинає активний захист суб’єктів суміжних прав. Як, відомо, УЛАСП в основному переслідує Користувачів, що нелегально використовують музику, шляхом подачі позовів про виплату компенсації за порушення майнових авторських прав. І така практика є доволі успішною.
Але окремі користувачі укладають договори з ДО УААСП, легалізуючи таким чином використання авторських прав, та уникаючи сплати винагороди за використання суміжних прав. Тому УЛАСП буде захищати права своїх правовласників, переслідуючи таких користувачів у судовому порядку за порушення майнових суміжних прав. Таким чином суб’єкти суміжних прав будуть захищені так само, як і суб’єкти авторських прав.

Звісно, аби почала складатися судова практика з захисту суб’єктів суміжних прав, має бути ухвалено з десяток рішень. Проте постанова Львівського апеляційного господарського суду – важливий крок на цьому шляху.
Ще раз нагадуємо користувачам музичного контенту, що аби легально використовувати музику, необхідно укласти договір, який би легалізував використання як авторських, так і суміжних прав.