Тільки договір з ОКУ УЛАСП надає гарантію безпечного використання музики та надійно захищає від претензій державних контролюючих органів та третіх осіб

13 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд виніс Постанову, згідно з якою ПП Торгівельна фірма «Антошка» (відповідач) має сплатити на користь ОКУАСП (позивач) компенсацію за порушення майнових авторських прав. Сума компенсації за використання спірного музичного твору у господарській діяльності становить 12 800 грн.

Цікавим є той факт, що мережа магазинів «Антошка» мала договір на використання музики, укладений з ТОВ «Медіа Рітейл», яке в свою чергу укладало договір з ОП «Українська ліга музичних прав». Попри те, що, ці договори гарантували ПП Торгівельна фірма «Антошка» юридичний захист від претензій третіх осіб, ані ТОВ «Медіа Рітейл», ані ОП «Українська ліга музичних прав» не змогли захистити свого клієнта в суді.

Не дивлячись на те, що призначена сума компенсації не є великою в масштабах діяльності мережі магазинів «Антошка», факт її стягнення дає підстави стверджувати те, що ТОВ «Медіа Рітейл» та ОП «Українська ліга музичних прав» не можуть надати гарантії легальності своїх послуг, захистити від позовів третіх осіб і виплат компенсації.
Наголошуємо, що тільки договір з ОКУ УЛАСП, який законно керує найбільшим в Україні каталогом музичних творів, є запорукою легального використання музики у комерційних цілях і надійного захисту від претензій державних контролюючих органів та третіх осіб. Договори з будь-якими іншими підприємствами не гарантують користувачу цих переваг.

З повним текстом постанови Київського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64889130.