Суди збільшують суми штрафів за нелегальне використання музики: «Сімейне кафе» сплатить 112 тисяч за нелегальне використання двох треків

Господарський суд міста Києва зобов’язав власників кафе «Сімейне кафе» сплатити 112 000 гривень штрафу за нелегальне використання двох пісень. 

Згідно з Законом України «Про авторське право і суміжні права» компенсація за порушення майнових авторських прав становить від 10 до 50 000 мінімальних заробітних плат за один факт використання одного треку без дозволу правовласників та сплати роялті.

В рішеннях, що виносили суди різних інстанцій останнім часом, суми компенсацій складали 10 мінімальних заробітних плат за трек – тобто 32 000 гривень. Проте це лише мінімальна сума компенсації, й суд може стягнути з порушників значно більшу суму. Так, власники кафе «Сімейне кафе» сплатять по 56 000 гривень за нелегальне використання пісень «Whose side are you on?» у виконанні Мета Бьянко та «Why should I care?» У виконанні Дайани Кролл.

З повним текстом рішення господарського суду міста Києва у справі №  910/23566/17 можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/74841270.

Звертаємо увагу власників закладів громадського харчування, торгівлі та послуг, що легально використовувати музику та регулярно сплачувати роялті за ліцензійною угодою з організацією колективного управління значно вигідніше ніж сплачувати штрафи за рішенням суду.