Рішення ВГСУ: договір з компанією що надає послуги озвучення не надає права на публічне виконання музичних творів  

ВГСУ ще раз підтвердив, що договір з компанією, що надає послуги озвучення не надає право використовувати музику шляхом публічного виконання й не захищає від претензій правовласників та/або організацій колективного управління.  

Рішенням від 30 листопада ВГСУ залишив без змін Постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.07.17 у справі №910/20462/16 про стягнення компенсації у розмірі 29 000 грн. з власників київського ресторану Wine City Grill за порушення майнових авторських прав. 

Справу було порушено за позовом Приватної організації “Організація колективного управління авторськими та суміжними правами” (ОКУАСП, партнерська організаія УЛАСП) в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю “Умиг мьюзік”.

ТОВ «Лісна Бар Інвест», що здійснює підприємницьку діяльність в приміщенні ресторану Wine City Grill, було укладено договір на послуги з музичного оформлення приміщень з суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою Голубом Владиславом Станіславовичем. Зокрема, в договорі за допомогою музичного обладнання виконавця послуг. У свою чергу ФОП Голуб В.С. отримав право на використання музичних творів на підставі договору з Об’єднанням підприємств “Українська ліга музичних прав”. Цим договором передбачена сплата роялті за використання опублікованих з комерційною метою фонограм та відеограм способом публічного виконання у зазначених в додатках до цього договору закладах, в яких ФОП Голуб В.С. здійснює надання послуг з музичного оформлення.

Ретельно вивчивши матеріали справи, колегія суддів касаційної інстанції встановила, що договором від 01.01.14 №АУ003К, укладеним між ФОП Голуб В.С. та Об’єднанням підприємств “Українська ліга музичних прав” не передбачено права СПД-ФО Голубом В.С. надавати дозвіл іншим юридичним особам на використання у своїй господарській діяльності музичних творів.

Таким чином, ВГСУ підтвердив факти, що біли встановлені судами попередніх інстанцій:

– наявність в ОКУАСП права на звернення до господарського суду

– належність виключних майнових авторських прав на спірні музичні твори ТОВ “Умиг мьюзік”

– факт використання ТОВ “Лісна Бар Інвест” музичних творів у власній господарській діяльності без дозволу відповідного правовласника та без сплати авторської винагороди

– не передбачення договором від 01.01.14 №АУ003К та декларацією від 15.01.15 №8 права СПД-ФО Голубом В.С. надавати дозвіл іншим юридичним особам на використання у своїй господарській діяльності музичних творів.

З повним текстом Рішення Вищого господарського суду України можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/70614411