Ресторани одеської мережі «Італійський квартал» сплатять 104 тисячі гривень штрафів за нелегальне використання музики

Власник мережі закладів «Італійський квартал», розташованих по всій Одесі, сплатить 104 000 гривень штрафу за нелегальне використання музики. Наприкінці вересня господарський суд Одеської області виніс рішення про стягнення компенсацій за порушення майнових авторських прав із піцерій «Capital Grill House», «Casa Italia» та «Белла Італія».

Так, піцерію «Capital Grill House» було оштрафовано на 32 000 гривень, «Casa Italia» – 48 000 гривень, «Белла Італія» – 24 000 гривень. Також у суді розглядаються позови до піцерій «Італійський квартал» та ресторану «Венеція», що також є закладами мережі.

Не дивлячись на чималі суми штрафів, які незрівнянно вищі за ставки роялті за легальне використання, музика у ресторанах та піцеріях мережі «Італійський квартал» все ще використовується без ліцензії та сплати роялті.
Тому юристи ОКУАСП готують нові позови до вже оштрафованих закладів, і будуть домагатися значно більших компенсацій за порушення норм закону України «Про авторське право і суміжні права».

Судові позови було подано Приватною організацією «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Бест Мьюзік», ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна» та ПП «Світова музика» про виплату компенсації за порушення майнових авторських прав.

Представником ОКУАСП були проведені фіксації використання музики в закладах «Італійського кварталу». Зокрема було зафіксовано використання пісень «Кружит» (виконавець MONATIK), «Булочка» (виконавець Солоха), «МАМА»(виконавець Jonas Blue Feat. William Singe), «You Don’t Know Me» (виконавець Jax Jones Feat. RAYE), «Wrecking Ball» (виконавець Miley Cyrus), «Fast Car» (виконавець Jonas Blue Feat. Dakota).

Під час судових розглядів відповідачі не надали доказів укладення угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання зафіксованих музичних творів та підтверджень сплати роялті. На підставі цього суд виніс рішення про стягнення грошових компенсацій з суб’єктів, що ведуть господарську діяльність у піцеріях «Capital Grill House» «Casa Italia» та «Белла Італія».

Сподіваємося, власники закладів «Італійський квартал» зроблять вибір на користь цивілізованого ведення бізнесу й роботи у правовому полі, отримавши ліцензію на легальне використання музики у закладах, що користуються популярністю в одеситів.

Тексти рішень господарського суду Одеської області опубліковано у єдиному державному реєстрі судових рішень:
– піцерія Capital Grill House: www.reyestr.court.gov.ua/Review/76841642
– піцерія «Casa Italia»: www.reyestr.court.gov.ua/Review/76378801
– піцерія «Белла Італія»: www.reyestr.court.gov.ua/Review/76569578.