ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОКУ УЛАСП ЗА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ 2017 РОКУ

ОКУ УЛАСП підбила підсумки роботи за перший квартал 2017 року. Наша діяльність полягає у видачі ліцензій на використання музики, зборі та розподілі роялті, захисті інтересів всіх учасників процесу в суді, а також розширенні співпраці з правовласниками, в тому числі й іноземними.

У першому кварталі поточного року за цими напрямками ОКУ УЛАСП досягла наступних показників:

Укладання договорів на легальне використання музики

Наша організація суттєво збільшила перелік закладів, в яких музика відтепер звучить легально. Новими клієнтами ОКУ УЛАСП стали 240 компаній, серед яких як представники малого бізнесу — кафе, кондитерські, барбершопи, тощо, так і великі мережі ресторанів, роздрібних магазинів, автозаправок, спортклубів.

Зокрема, нашими партнерами стали провідні рітейл компанії, що мають магазини по всій території України:
– лінія магазинів товарів для краси і здоров’я EVA (484 магазини)
– мережа магазинів електроніки та побутової техніки Ельдорадо (129 магазинів).

Виплати роялті правовласникам

ОКУ УЛАСП виплатила правовласникам роялті за використання музичного контенту. Загальна сума винагороди склала 2 494 409,59 грн., що майже на 660 тисяч гривень більше, ніж у минулому кварталі.

Судова практика

УЛАСП успішно захищає своїх правовласників і користувачів у судах. Фахівцями нашої партнерської компанії ОКУАСП по всій території України здійснюються фіксації позадоговірного використання музики, які є підставою для подачі позовів на виплату компенсацій за порушення авторських прав. За цими судовими позовами винесено 35 рішень на загальну суму близько 860 000 грн.

Також УЛАСП переслідує в судовому порядку користувачів за недобросовісну виплату роялті та інші порушення. За цими позовами було виграно 14 справ. Згідно з рішеннями суду, відповідачі мають сплатити суму близько 435 000 грн.

Розширення міжнародного співробітництва

У січні ОКУ УЛАСП підписала угоду про взаємне представництво з організацією колективного управління «Асоціація авторських прав Грузії (Georgian Copyright Association, www.gca.ge). Це означає, що тепер грузинські артисти, продюсери, правовласники і виробники фонограм будуть отримувати в Грузії винагороду за використання їхніх творів на території України. В свою чергу, українські артисти, продюсери, правовласники і виробники фонограм, будуть отримувати в Україні винагороду за використання своїх творів на території Грузії.

Надалі ОКУ УЛАСП буде регулярно повідомляти про результати своєї діяльності.