Офіційна позиція УЛАСП з приводу рішення Дональда Трампа про зупинення торговельних преференцій для України через недостатній захист інтелектуальної власності

23 грудня стало відомо, що президент США Дональд Трамп прийняв рішення призупинити торговельні преференції для України через недостатній захист інтелектуальної власності в нашій країні. 

УЛАСП працює в інтересах майже всіх українських та закордонних видавців, в тому числі найбільших світових мейджорів – Warner Music, Sony, Universal. Наша організація веде активну діяльність з метою захисту інтересів глобальних видавців від незаконного використання належних їм майнових авторських та суміжних прав на території України. Тільки в 2017 році нами було подано більш ніж 70 судових позовів проти юридичних осіб, що незаконно використовують музику, права на яку належать західним компаніям.

Результати наших зусиль, хоча й були позитивно оцінені нашими західними партнерами, безперечно, могли би бути набагато кращими. В офісі торгового представника США також вважають, що саме врегулювання ліцензійних платежів на користь правовласників є необхідим кроком для відновлення торговельних преференцій.

Діяльність УЛАСП із захисту інтересів глобальних видавців була б більш успішною, якщо б мала підтримку державних органів, й зокрема судових інстанцій. На сьогодні склалася практика, коли розгляд справ за поданими позовами затягується, а господарські суди часто ухвалюють важкозрозумілі рішення, що потім скасовуються судами вищих інстанцій.

Таким чином склалася ситуація, коли окремі державні органи й судові в тому числі, ставлять палки в колеса коли справа стосується захисту інтелектуальної власності. Ця ситуація добре відома нашим західним партнерам, оскільки вони є нашими довірителями і ми постійно їх інформуємо про свою діяльність. У свою чергу українські представництва глобальних видавців інформують про такий стан справ свої головні офіси, що, природно, призводить до того, що в наших західних партнерів складається враження, що піратство в Україні є частиною державної політики.

Ми маємо великі надії, що рішення президента США про призупинення торговельних преференцій для України через недостатній захист інтелектуальної власності стане тим аргументом, що змусить українські державні органи більш активно ставати на захист авторських прав.