Компанія «Світова Музика» довіряє управління правами ОКУ УЛАСП та ОКУАСП і вилучає права з управління всіх інших ОКУ

У грудні 2017 року компанія «Світова музика», що представляє на території України інтереси закордонних музичних видавництв Sony/ATV music publishing, EMI music publishing, Олл Мюзік Паблішинг, вилучила права з управління переважної більшості українських організацій колективного управління (ОКУ) окрім ОКУ УЛАС та ОКУАСП. 

Відповідний лист від «Світової Музики» було направлено на адресу наступних ОКУ:

– Всеукраїнське об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг»

– Об’єднання підприємств «Український музичний альянс»

– Об’єднання підприємств «Українська ліга музичних прав»

– Асоціація «Дім авторів музики в Україні»

– Всеукраїнська громадська організація «Автор»

– Асоціація «Гільдія виробників відеограм і фонограм»

– Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське агентство авторських прав»

– Всеукраїнська громадська організація «Агентство охорони прав виконавців»

– Всеукраїнська громадська організація «СІНЕМА»

– Всеукраїнська громадська організація «Скарбниця авторів музики»

– Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська ліга авторів»

– Спілка об’єднань громадян «Асоціація з управління аудіовізуальними правами “АРМА-Україна”»

– Громадська організація «Організація збору, розподілу та колективного управління суміжними правами в Україні»

– Громадська організація «Український авторський сервіс».

Поряд з цим компанія «Світова Музика» довіряє Приватній організації «Українська ліга авторських та суміжних прав» (УЛАСП) та Приватній організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП) управління правами на свій каталог музики й доручає в своїх інтересах надавати дозволи Користувачам і збирати роялті.

Таке рішення продиктоване тим, що з боку вищезгаданих ОКУ мала місце практика збору коштів за використання музичних творів з каталогу компанії «Чесна Музика» без погодження із компанією, що в свою чергу призводило до присвоєння та незаконної розтрати роялті й інших зловживань на ринку авторського права і суміжних прав.

Згідно з цим листом компанія Universe Media вилучає всі твори, майнові права на які належать компанії, із дозволів які надавалися вищеназваними ОКУ Користувачам музичного контенту. Відповідно всі такі дозволи є недійсними.

Право Правовласника забороняти надавати дозволи на належний йому музичний контент передбачено Законом України про авторське право і суміжні права. У частині 2 статті 49 Закону говориться, що «Суб’єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право вимагати вилучення своїх творів і об’єктів суміжних прав із дозволів на використання, які   надаються організаціями колективного управління шляхом укладання договорів з особами, які використовують ці об’єкти».

Звертаємо увагу Користувачів музичного контенту, що з моменту вилучення прав, договір, що був укладений з будь-якою з цих ОКУ, не надає права використовувати музичні твори з каталогу Правовласника, а отже не забезпечує захист від претензій контролюючих органів та третіх осіб.

З огляду на той факт, що подібні листи були направлені вищезгаданим ОКУ всіма провідними Правовласниками, що управляють на території України правами на переважну більшість як української, так і закордонної музики, Користувачам вигідніше укласти договір з ОКУ, в якої не було вилучень. Такий договір дозволяє не обмежувати себе у виборі музики для закладу і обирати саме ті треки, які приваблюють найбільше клієнтів для вашого бізнесу. Також тільки такий договір є надійною гарантією легальності використання музики і захищає від будь-яких претензій Правовласників та інших ОКУ.