Компанія «Чесна Музика» довіряє управління правами ОКУ УЛАСП та ОКУАСП і вилучає права з управління всіх інших ОКУ

У листопаді 2017 року «Авторське агентство “Чесна Музика”», що представляє інтереси Наталі Могилевської, Loboda, Alyosha, Віталія Козловського, Serebro, Real O та багатьох інших популярних артистів, вилучила права з управління переважної більшості українських організацій колективного управління (ОКУ) окрім ОКУ УЛАС та ОКУАСП.  

Відповідний лист від АА «Чесна Музика» було направлено на адресу наступних ОКУ:

– Всеукраїнське об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг»

– Об’єднання підприємств «Український музичний альянс»

– Об’єднання підприємств «Українська ліга музичних прав»

– Асоціація «Дім авторів музики в Україні»

– Всеукраїнська громадська організація «Автор»

– Асоціація «Гільдія виробників відеограм і фонограм»

– Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське агентство авторських прав»

– Всеукраїнська громадська організація «Агентство охорони прав виконавців»

– Всеукраїнська громадська організація «СІНЕМА»

– Всеукраїнська громадська організація «Скарбниця авторів музики»

– Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська ліга авторів»

– Спілка об’єднань громадян «Асоціація з управління аудіовізуальними правами “АРМА-Україна”»

– Громадська організація «Організація збору, розподілу та колективного управління суміжними правами в Україні»

– Громадська організація «Український авторський сервіс».

Поряд з цим «Чесна Музика» довіряє Приватній організації «Українська ліга авторських та суміжних прав» (УЛАСП) та Приватній організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП) управління правами на свій каталог музики й доручає в своїх інтересах надавати дозволи Користувачам і збирати роялті.

Таке рішення продиктоване тим, що з боку вищезгаданих ОКУ мала місце практика збору коштів за використання музичних творів з каталогу компанії «Чесна Музика» без погодження із компанією, що в свою чергу призводило до присвоєння та незаконної розтрати роялті й інших зловживань на ринку авторського права і суміжних прав.

Згідно з цим листом компанія Universe Media вилучає всі твори, майнові права на які належать компанії, із дозволів які надавалися вищеназваними ОКУ Користувачам музичного контенту. Відповідно всі такі дозволи є недійсними.

Право Правовласника забороняти надавати дозволи на належний йому музичний контент передбачено Законом України про авторське право і суміжні права. У частині 2 статті 49 Закону говориться, що «Суб’єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право вимагати вилучення своїх творів і об’єктів суміжних прав із дозволів на використання, які   надаються організаціями колективного управління шляхом укладання договорів з особами, які використовують ці об’єкти».

Звертаємо увагу Користувачів музичного контенту, що з моменту вилучення прав, договір, що був укладений з будь-якою з цих ОКУ, не надає права використовувати музичні твори з каталогу Правовласника, а отже не забезпечує захист від претензій контролюючих органів та третіх осіб.

З огляду на той факт, що подібні листи були направлені вищезгаданим ОКУ всіма провідними Правовласниками, що управляють на території України правами на переважну більшість як української, так і закордонної музики, Користувачам вигідніше укласти договір з ОКУ, в якої не було вилучень. Такий договір дозволяє не обмежувати себе у виборі музики для закладу і обирати саме ті треки, які приваблюють найбільше клієнтів для вашого бізнесу. Також тільки такий договір є надійною гарантією легальності використання музики і захищає від будь-яких претензій Правовласників та інших ОКУ.