Київська піцерія сплатить 223 тисячі штрафу за незаконне використання однієї пісні

Набрало законної сили рішення господарського суду міста Києва у справі № 910/4829/18, згідно з чим відповідач – власник піцерії Yugoslavia – сплатить 223 тисячі гривень за нелегальне використання музики.

Якщо порівняти суми компенсацій за порушення майнових авторських прав з минулим роком, то вони значно зросли – з 10 до 50-60 мінімальних зарплат за один трек. Це свідчить про те, що українська влада намагається відповідати європейським стандартам захисту інтелектуальної власності й готова застосовувати більш жорсткі заходи до її порушників.

Справу № 910/4829/18 було порушено за позовом Приватної організації «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Бест Мьюзік» про виплату компенсації за порушення майнових авторських прав. Відповідач у справі – ТОВ «Фінансова компанія Професійний Стандарт», що здійснювала господарську діяльність у приміщенні піцерії Yugoslavia (м. Київ, вул. Ломоносова, 60а).

У грудні 2016 року представник ОКУАСП зафіксував використання в піцерії пісні «Вечность» шляхом публічного виконання. Відповідач не надав доказів укладення угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаного музичного твору. З огляду на це, суд вирішив, що доцільно стягнути з відповідача компенсацію у розмірі 60 мінімальних заробітних плат. На момент вчинення відповідачем порушення авторських прав мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становила 3 723 грн., отже сума компенсації становить 223 380,00 грн.

Рішення у справі № 910/4829/18 було винесено наприкінці липня, 24 вересня воно набрало чинності. З повним текстом рішення господарського суду міста Києва можна ознайомитися за посиланням www.reyestr.court.gov.ua/Review/75581704.