Музичні твори, як і будь-які інші витвори мистецтва, є інтелектуальною власністю та об’єктом авторського права. Їхнє використання у господарській діяльності підприємств регулює Закон України «Про авторське право і суміжні права».

Згідно з Законом будь-яке використання музичних творів, що охороняється авторським правом,  має здійснюватися лише з дозволу правовласника та сплатою авторської винагороди. Умови використання творів та суми авторської винагороди зазначаються у ліцензійному договорі.

Користувачами музичного контенту, на яких розповсюджуються ці вимоги, є юридичні та фізичні особи, що використовують музичні твори шляхом публічного виконання.

Це наступні категорії підприємств:

– заклади громадського харчування – кафе, бари, ресторани

– заклади торгівлі – магазини, супермаркети, торгово-розважальні центри

– готелі

– салони краси

– спортклуби

– автосалони та АЗС

– розважальні клуби.

Зазвичай Користувачі не можуть самостійно врегулювати питання отримання дозволів безпосередньо з правовласниками, з огляду на те, що укласти угоди з власниками тисяч композицій на практиці не представляється можливим.

УЛАСП є організацією колективного управління, що на підставі Закону України «Про авторське право і суміжні права» та повноважень, отриманих за договорами від правовласників, здійснює ліцензування музичних творів для використання шляхом публічного виконання в господарській діяльності перелічених вище типів закладів.

Статус організації підтверджено свідоцтвом виданим Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України № 19/2011 від 24 січня 2011 року.

На сьогодні УЛАСП має в управлінні каталоги найбільших українських та світових музичних компаній, з повним переліком яких можна ознайомитися в розділі «Наші партнери – Правовласники». Це мільйони треків понад 10 000 авторів.

На сьогодні УЛАСП є лідером українського ринку ліцензування. Нашими клієнтами є понад 16000 закладів, від маленьких барів та кав’ярень до національних мереж ресторанів та супермаркетів.

 

За ліцензійною угодою з УЛАСП легально використовують музику такі відомі бренди як EVA, Ельдорадо, Roshen, Foxtrot, NOVUS, Metro, Фуршет, Епіцентр та багато інших. Детальний перелік підприємств дивіться в розділі «Клієнти УЛАСП».